راهکار حالت ضد مه در دوربین های مداربسته VIDEOPARK

بسیاری از مناطق کشور درگیر آب و هوای مه آلود یا گرد و خاک هستند، این شرایط آب و هوایی می تواند وضوح تصویر دوربین های نصب شده را با مشکل جدی روبرو کند، از این رو فناوری ضد مه یک راه حل مناسب برای تصویر برداری با کیفیت مناسب در این شرایط می باشد.

زمانی که هوا مه آلود است یا گرد و خاک همجا را فرا گرفته است، تصاویر دوربین ها از وضوح پایینی برخوردار خواهند بود در این هنگام باید از دوربین مدار بسته مجهز به ضد مه یا Defog استفاده کرد .

این دوربین ها از لحاظ شکل ظاهری شبیه به دوربین های معمولی هستند اما عملکرد این دوربین ها باعث می شود تا در شرایط نامساعد و هوای مه آلود مناسب ترین وضوح تصویر را ارائه کنند.

عملکرد ضد مه از طریق افزایش کیفیت تصویر دوربین مدار بسته

در این روش وضوح تصاویر تار دوربین افزایش پیدا می کند، کنتراست تصویر بهتر شده و شدت رنگ تصویر بهبود می یابد، این تغییرات باعث می شود تا جزئیات بیشتری از تصویر قابل مشاهده باشد که این مهم باعث می شود تا تاثیر مه در بهم زدن وضوح تصویر به حداقل برسد. در واقع در این شیوه، تصاویری از دوربین که از وضوح مناسبی برخوردار نیستند، توسط الگوریتم هایی خاص، اصلاح شده و کیفیت آنها افزایش می یابد.

بازیابی تصویر دوربین و از بین بردن نقاط تار و غیر واضح

در این حالت قسمت های تار و غیر شفاف تصویر شناسایی شده و توسط فیلترهای موجود در دوربین بهبود می یابد، این مهم باعث افزایش کیفیت تصویر و در نهایت عملکرد مطلوب قابلیت ضد مه در دوربین مدار بسته می شود.

در این شیوه از قابلیت ضد مه، تصاویر تشکیل شده توسط پردازشگر دوربین مدار بسته تجزیه و تحلیل شده و محاسبات بسیار زیادی بر روی وضوح و کیفیت تصاویر انجام می شود. این روش بر اساس یک مدل فیزیکی ویژه طراحی شده است که در آن، هر پیکسل، پیکسل کناری خود را می سازد.

در این شیوه از تکنولوژی ضد مه، دوربین باید در ساعت های مختلف تصویر برداری کرده باشد تا بتواند در شرایط مه آلود و بر اساس مدل هایی که از پیش بر روی خود تنظیم کرده است، مه زدای تصاویر را انجام دهد .

نتیجه :

برخی از دوربین های مداربسته VIDEOPARK قابلیت تصویر برداری در هر شرایط آب و هوایی و به خصوص ، هوای مه آلود را دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد باکارشناسان ما تماس بگیرید .

امیدواریم مقاله فوق توانسته باشد هر چند اندک در جهت جلوگیری متضرر شدن خریداران دوربین مداربسته اطلاعاتی را به نظر برساند . در آخر پیشنهاد می شود ، همواره در خرید ها کسب اطلاعات را فراموش نکنید .

همکاران ما در شرکت ایمن تصویر امرتات نیز همواره آماده ارائه راهنمایی و مشاوره در خرید دوربین مداربسته می باشند .

 

عضویت در خبرنامه

ایمیل خود را وارد کنید تا از تخفیفات ویژه ما باخبر شوید…

wiki.rdsiran.com