قوانین ضبط صدا در سیستم های امنیتی

ضبط صدا در ترکیب با تصویر می‌تواند تفاوت قابل توجهی در ارزش ویدئو ایجاد کند. همچنین ممکن است به عنوان شواهد در تحقیقات مربوط به تخلف کارکنان، ادعاهای مسئولیت بیمه یا حتی دادگاه‌های کیفری مورد استفاده قرار گیرد. با این حال، باید قوانینی که در مورد آن وجود دارد را در نظر گرفت. عدم رعایت صحیح این قوانین ممکن است منجر به اتهامات کیفری و/یا مدنی شود و احتمالاً صداهای ضبط شده قابل پذیرش در دادگاه نخواهد بود.

قوانین-ضبط-صدا-در-سیستم-های-حفاظتی

اولین قانون در ضبط صدا :

اولین قانونی که باید مورد بررسی قرار گیرد، قانون حفاظت از ارتباطات الکترونیکی است.

در برخی از کشور ها این قانون امکان ضبط تماس‌های تلفنی و منابع صوتی الکترونیکی دیگر را تا زمانی که یکی از طرفین مورد ضبط، موافقت کند، را می دهد.

این بدان معناست که اگر یکی از دو طرف در یک مکالمه تلفنی باشد، می‌تواند مکالمه را ضبط کند.

برخی دیگر از کشور ها نیز قانون رضایت دوطرف را دارند یعنی طرفین مکالمه بایستی هر دو از این موضوع راضی باشند.

نکته ای که بایستی حتما به آن اشاره کرد این است که هر ایالتی قوانین خود را برای ضبط مکالمات دارد.

حفظ حریم خصوصی :

ضبط-صدا

اگر یک فرد انتظار دارد که مکالمه او خصوصی باشد، ضبط آن غیرقانونی است. بنابراین، رعایت این موضوع کاملا بر عهده شما بوده که اطمینان حاصل کنید که افرد انتظار رعایت نکردن حریم خصوصی را دارند. به طور مثال هنگامی که یک مشتری وارد محل کارتان می شود با نوشته ضبط صدا یا موارد مشابه اینچنینی مواجه میشود، پس بدیهی است که نمی‌تواند فرض کند که مکالماتشان خصوصی خواهد بود. بنابراین با ماندن در مکان کار شما، در واقع به موافقت قانونی برای ضبط صدا پرداخته‌اند. این تعهد هدف قانونی را برآورده می‌کند. بسیاری از شرکت‌ها شرطی را در دستورکار کارمندان خود قرار می‌دهند که بیان می‌کند ضبط صدا انجام می‌شود. کارمندان به عنوان یک شرط استخدامی یک فرم موافقت امضا می‌کنند. در این حالت، نیازی به تابلو یا نوشته در محیط کار نیست مگر در مکان‌هایی که نیاز به خدمت‌رسانی به مشتریان یا افراد دیگری که از این موضوع مطلع نیستند، در آن صورت استفاده می شوند.

مسئولیت پذیری :

قوانین مربوط به ضبط صدا برای جلوگیری از شما برای ضبط ایجاد نشده‌اند. هدف تنها این است که اطمینان حاصل شود که حریم خصوصی همه افراد رعایت شده است. بنابراین، تا زمانی که این موارد را رعایت کنید مانع قانونی برای ضبط صدا با سیستم نظارتی شما وجود ندارد.

نتیجه گیری :

اطلاعاتی که در این مقاله  از بابت قوانین ضبط صدا در سیستم های حفاظتی عنوان شده تنها بر اساس نظرات و تفسیر نویسنده می‌باشد و فقط برای مقاصد اطلاعات عمومی عرضه می‌شود. پس این یک مشاوره حقوقی نیست و بدون تأیید از وکیل خود یا مراجع ذی صلاح، اقدامی در این مورد انجام ندهید. چنانچه باز هم نیاز به کسب اطلاعات بیشتری داشتید کافیست با ما تماس بگیرید.

امیدواریم مقاله فوق توانسته باشد هر چند اندک در جهت جلوگیری متضرر شدن خریداران دوربین مداربسته اطلاعاتی را به نظر برساند . در آخر پیشنهاد می شود ، همواره در خرید ها کسب اطلاعات را فراموش نکنید .

همکاران ما در شرکت ایمن تصویر امرتات نیز همواره آماده ارائه راهنمایی و مشاوره در خرید دوربین مداربسته می باشند .

 

عضویت در خبرنامه

ایمیل خود را وارد کنید تا از تخفیفات ویژه ما باخبر شوید…

wiki.rdsiran.com