مزایای نصب دوربین های مداربسته در مناطق مسکونی

استفاده از دوربین های مداربسته در مناطق مسکونی ، محله‌ها و مجتمع‌های مسکونی  روندی رو به رشد دارد و بین افراد این طیف محبوب شده است. ساکنان این مناطق خواهان آن هستند تا بدانند محل سکونتشان در روز و شب امن است.

امنیت و حریم شخصی از دلایل اساسی است که افراد به مجتمع‌ها و مناطق مسکونی یکپارچه روی آورده‌اند. یک منطقه مسکونی و یا محله باید به گونه امن شود که فرد هنگامی که در خانه حضور دارد و یا از خانه به بیرون می‌رود، از وجود و استقرار امنیت آن اطمینان حاصل نماید.

وجود سامانه‌های نظارت تصویری مدرن و پیشرفته با توجه به خلق فناوری‌های نوین و بدیع مزایای بی‌شمار و غیرقابل باور را برای کاربران به ارمغان آورده است.

اما این سیستم‌ها برای مناطق مسکونی و مجتمع‌ها مقرون به صرفه نبوده است. محله‌های جوامع شهری و روستایی چالش‌های امنیتی منحصر به فرد برای خود دارند. اگرچه با بسیاری از این چالش‌ها آشنا هستید، اما بهتر است بدانید برای منطقه مسکونی خود چه دوربینی را انتخاب نمایید.

در مقاله زیر درباره مزایای استفاده از دوربین‌های مداربسته در محله‌‌ها و مجتمع‌های مسکونی می‌پردازیم و درباره نحوه انتخاب دوربین‌ مناسب متناظر با این مناطق نکاتی را ارائه خواهیم داد. درصورتیکه برای انتخاب دوربین در این مناطق سوالی دارید و یا اینکه علاقه‌مند هستید اطلاعات بیشتری درباره انتخاب دوربین کسب کنید به آدرس www.rdsiran.com مراجعه نمایید.

 سیستم‌‌های امنیتی نظارت تصویری مانع ارتکاب جرم در مکان‌های مسکونی می‌شوند:

جوامع مسکونی و مجتمع‌ها معمولا دارای گیت‌‌های ورود و خروج، دیوارهای پیرامونی و یا حصارهایی هستند که این مناطق را از بخش‌های دیگر شهری ایزوله می‌نماید و این عوامل مانع ورود مجرمان و سارقان می‌شوند. با وجود این خصایص بسیاری از این مناطق هنوز در معرض این تهدیدها هستند و سارقان و بزهکاران راهکارهای دور زدن این حصارهای امنیتی را می‌دانند.

سارقان و دزدها با استفاده از ابزارهای ارزان قیمت اقدام به تخریب دیوارها و حصارها می‌نمایند و به راحتی به منطقه مسکونی نفوذ پیدا می‌کنند. اما وجود دوربین‌های امنیتی که در ارتفاع نصب شده است سبب جلوگیری از وقوع جرم خواهد شد و سارقان با دیدن دوربین‌ها از فعالیت خود صرف‌نظر خواهند کرد.

وجود یک دوربین امنیتی در یک منطقه سبب می‌شود که مجرمان برای سرقت آن محدوده را در اهداف خود انتخاب ننمایند چرا که وجود یک دوربین امنیتی موثر و کارا در یک منطقه مسکونی موجب امنیت و ایمنی ساکنان می‌شود.

 

بهبود نظارت بر جرم با سامانه نظارت تصویری محله :

یکی از مزایای مهمی که در دوربین های مداربسته در مناطق مسکونی وجود دارد اعلام مخاطرات و تهدیدهای موجود به ساکنین است. دوربین‌های امنیتی به گونه‌ای طراحی شده است که می‌تواند تصاویر را برای ساکنان ارسال کنند و ساکنان با دسترسی به شبکه اینترنت بتوانند منطقه مسکونی و محل اقامت خود را از دور، هنگامی که در سفر هستند و یا در محل کار خود حضور دارند، مانیتور کنند.

امروزه استفاده از تصاویر با رزولوشن بالاتر ساده‌تر شده است و می‌توان از فیلم‌ها و عکس‌های ذخیره شده استفاده نمود و به همسایگان درباره افراد خاص اطلاعاتی را عرضه کرد تا هوشیاری لازم را در بروز تهدیدها داشته باشند.

 سیستم‌های نظارت تصویری محله فعال هستند :

برخلاف سامانه‌های نظارت تصویری آنالوگ که فقط وظیفه ذخیره سازی تصاویر را برعهده داشتند، سامانه‌های نظارت تصویری تحت شبکه می‌توانند کارهای هوشمندانه‌تری را انجام دهند. به طور مثال در صورت ورود یک مجرم به منطقه از مرزها یا دیوارها، ضمن ارسال آلارم، تصاویر بیشتری را ذخیره سازی کنند.

به طور مثال خصیصه نظیر سامانه حساس به حرکت که در دوربین وجود دارد، می تواند سبب ارسال آلارم به نگهبان در صورت تحرک در مقابل دوربین شود. این کار در شب به نگهبان کمک می‌نماید تا هوشیارانه‌تر منطقه را زیر نظر داشته باشند.

این پیام هشدار می‌تواند مشابه یک پیام متنی باشد، که مزایای بزرگی را فراهم می‌نماید. با استفاده از این راهکار، زمان عکس العمل نگهبان در زمان وقوع جرم بسیار کمتر شده و ثبات امنیت بیشتر خواهد شد.

همچنین در صورتیکه نگهبان در منطقه نباشد و جرمی رخ دهد و شما این پیام را در موبایل خود دریافت کرده باشید، می‌توانید با پلیس تماس بگیرید و از ایشان درخواست کمک کنید.

 نظارت از راه دور بر سامانه‌‌های امنیتی محله :

بسیاری از کاربران نظارت تصویری در محله یا مناطق مسکونی خواهان استفاده از سرویس دسترسی از راه دور هستند. این سرویس‌‌ها توسط شرکت های امنیتی ارائه می‌گردد و در آن کارشناسان امنیتی حرفه‌ای از راه دور بر منطقه مربوطه نظارت می‌نمایند و یک ملک و منطقه مسکونی را به کمک دوربین‌ها زیر نظر می‌گیرند.

سامانه‌های نظارت تصویری از راه دور نیاز به نگهبانان در محل را از بین‌ می‌برد و هزینه‌های آنان کاسته خواهد شد.

متخصصان امنیت در این روش 24 ساعته محله را به صورت ریموت و خارج از آن منطقه زیر نظر دارند و با استفاده از سامانه‌های هوشمند سازی و آنالیتیک در شبانه روز امنیت منطقه را تجزیه و تحلیل کرده و به صورت مدام اقدام به پایش و رصد کردن منطقه خواهند نمود.

اگر فعالیتی مشکوک تشخیص داده شود، به متخصصان امنیت پیام هشدار توسط سامانه‌‌های هوشمند سازی ارسال می‌گردد و درصورتیکه این متخصصان تشخیص دهند که این تهدید یک حمله و فعالیت عملی خرابکارانه است، بلافاصله اقدام مقابل انجام خواهد شد.

در برخی راهکارها، توسط میکروفون و اسپیکر تعبیه شده روی دوربین ارتباط صوتی نیز برقرار می‌شود. این موسسات با نیروی انتظامی محل نیز ارتباط کاری نزدیکی دارند، بنابراین زمان واکنش برای جلوگیری از خرابکاری کاهش خواهد یافت و در پیشرفت جرم و دستگیری سارقان کمک شایانی می‌ نماید.

 ملاحظات مربوط به سیستم‌های امنیتی محلی :

قبل از انتخاب سامانه نظارت تصویری مناسب و خرید آن در بدو امر برای محل سکونت خود، باید نیاز امنیتی خود را شناسایی کنید و بعد از آن محصولاتی که می‌تواند این نیازها را پوشش دهد شناسایی کنید. بهترین روش برای این کار مشاوره با متخصصان این حوزه است که آسیب‌پذیری‌ها و تهدیدها را شناسایی کرده‌اند و می‌توانند راهنمایی ارزنده‌ای را برای شما فراهم نمایند. برای این کار هم‌اکنون با ما در تماس باشید.

محل نصب دوربین های امنیتی :

مهم‌ترین عامل امنیت در منطقه مسکونی شما پوشش سامانه نظارت تصویری در منطقه است، هرچه پوشش بیشتر باشد، امنیت بیشتر تضمین می شود و کنترل منطقه و ثبات امنیت بهینه تر خواهد شد.

چند مکان کلیدی که می‌تواند پوشش بهینه‌تری را در منطقه مسکونی شما فراهم نماید تیرهای چراغ برق و ارتفاع ساختمان‌ها است که با استفاده از برخی از ابزار می‌توانید دید مناسبی را فراهم نمایید.

استفاده از لنز مناسب دوربین های مداربسته :

یکی از اشتباه‌های عمده در به کارگیری سامانه‌های نظارت تصویری در مناطق مسکونی استفاده از لنزهای اشتباه است که کاربرد این سیستم‌ها را ناکارمد می‌نماید. لنز تصویر مقابل دوربین را برای دوربین دریافت می‌نماید.

لنز صحیح به دوربین اجازه می‌دهد که تصویر با وضح بالا تولید شود و کاربران می‌توانند جزئیات واضح و روشن را برای تشخیص فعالیت مشکوک بررسی کنند.

الزامات ذخیره سازی دوربین های مداربسته :

تعیین فضای ذخیره سازی و در نظرگیری نیازهای آن یکی از الزامات طراحی سامانه نظارت تصویری است. مدت زمان مورد نیاز برای ذخیره سازی و چگونگی ثبت آن و زمان‌های مورد نیاز برای ذخیره‌سازی، فاکتورهای اساسی در محاسبه فضای ذخیره سازی هستند.

به طور مثال شما می‌توانید با تنظیم حالت حساس به حرکت، زمانی که یک شیء وارد محدوده دید دوربین می‌شود، ذخیره سازی را شروع نمایید. همانطور که ذکر شد طول مدت زمان مورد نیاز برای آرشیو نقش بسزایی در محاسبه فضای ذخیره سازی دارد.

برای این کار و محاسبه فضای ذخیره سازی مورد نیاز می توانید به آدرس Rdsiran.com رجوع کنید.

نتیجه گیری :

خبرگان سامانه‌های نظارت تصویری در شناسایی تهدیدها و آسیب‌پذیری مناطق مسکونی می‌توانند به شما کمک شایانی نمایند. امنیت و ایمنی سرمایه گذاری است که سبب آرامش و آسایش تان می‌شود. همین امروز با کارشناسان و خبرگان ما تماس حاصل نمایید.

امیدواریم مقاله فوق توانسته باشد هر چند اندک در جهت جلوگیری متضرر شدن خریداران دوربین مداربسته اطلاعاتی را به نظر برساند . در آخر پیشنهاد می شود ، همواره در خرید ها کسب اطلاعات را فراموش نکنید .

همکاران ما در شرکت ایمن تصویر امرتات نیز همواره آماده ارائه راهنمایی و مشاوره در خرید دوربین مداربسته می باشند .

 

عضویت در خبرنامه

ایمیل خود را وارد کنید تا از تخفیفات ویژه ما باخبر شوید…

wiki.rdsiran.com