معرفی دوربین مداربسته دید در شب

دید در شب برای مصرف کنندگان دوربین مداربسته یک آپشن مهم و کاربردی می باشد . در حال حاضر اغلب دوربین های مداربسته دارای قابلیت دید در شب می باشند . دوربـین های دید در شـب می تواند در تاریکی مـطلق نیز تـصاویر واضحی را نمایش دهند ، اما چـگونه ؟
در این مقاله به نحوه ی عملکرد و انواع دوربـین های مـداربسته دید در شب خواهیم پرداخت .

دید در شب با مادون قرمز نامرئی

اکثر دوربـین های مداربسته ی موجود در بازار از این تکنولوژی استفاده می کنند . کارکرد این نوع دوربین های مداربسته توسط LED های مادون قرمز می باشد و از طریق تابش نور مادون قرمز به اجسام تصاویر قابل نمایش می شوند .

بی شک تـصاویر این دوربین ها را که اغلب به صـورت سیاه و سفید و سبز هستند را در فـیلم ها دیده اید . دوربین هـای دید در شب رنگی نیز اخیـرا روانه ی بازار گردید که به Starlight
و Super Starlight موسوم هستند و تصویرشان در شب نیز رنگی می باشد .

نحوه ی کارکرد دوربین های دید در شب

اگر به دوربین های مداربسته با دقت نگاه کرده باشید متوجه تعدادی لامپ LED مادون قرمز در آن دوربین شده اید . زمانی که سنسور دید در شب موجود بر روی دوربـین ها کمبود نور در محیط را احـساس کند ، دوربین به حالت دیـد در شب تغییر حالت می دهد و چـراغ های
مادون قرمز آن روشن می شود . این چراغ ها برای دوربین نور سفید و برای چشم انسان نور قرمز تولید می کنند . پس از روشن شدن LED ها تصاویر در شب و تاریکی قابل مشاهده خواهند بود .

دید در شب رنگی

تکنولوژی دید در شب رنگی Starlight می تواند تصاویر رنگی را در نور کم ارائه کند . این دوربین ها اغلب دارای سنسور هایی با اندازه ی بزرگتر می باشند تا دیافراگم گسترده تری داشته باشند و همچنین سرعت شاتر را کاهش داده تا فرصت بیشتری برای جمع آوری نور کافی داشته باشد ، این دوربین ها توانایی فیلمبرداری به صورت رنگی در شب ، حتی زمانی که چشم انسان نمی تواند به خوبی ببیند را دارا می باشند.

انواع لامپ های مادون قرمز

لامپ های مادون قرمز دارای اندازه های متفاوتی می باشند که با توجه به نوع دوربین در دوربین ها استفاده می شوند . اندازه و تعداد LED ها در دوربـین های مداربسته در میدان دید دوربین ها در تاریکی بسیار موثر است . LED های کوچک در تعداد و بالاتر و LED های بزرگ که به Array LED موسوم هستند با تعداد کم در دوربین ها مرسوم هستند .
دوربین های Speed Dome بزرگ با تعداد Array – LED 10 می تواند میدان دید حدود 100 تا 150 متر را در شب بدهد.

دید در شب هوشمند

یکی از مشکلات و چالش هایی که وقتی شـخصی به دوربـین در حالت دید در شب نزدیک می شد به علت نور زیاد بر روی شخص ، چهره ی شخص غیر قابل تشخیص بود . در تکنولوژی دید در شب هوشمند زمانی که شخص یا شیء به دوربین نزدیک می شود به صـورت خودکـار نور LED ها کاهـش پیدا کرده و تـصویر شـخص قـابل تشخیص خواهد بود .

دوربین مداربسته دید در شب رنگی

نتیجه گیری

برای انتخاب بهترین دوربین مداربسته دید درشب با توجه به نیازتان از تصویر دریافتی، اقدام کنید . اگر می خواهید میدان دید بیشتری داشته باشید باید تعداد LED های بیشتری در دوربین انتخابیتان وجود داشته باشد . اگر می خواهید تصاویر رنگی در شب را تجربه کنید از دوربین های دید در شب رنگی یا Starlight استفاده کنید . تعداد و نوع LED در قیمت تاثیرگذارند پس اگر نیاز به دید وسیع در شب ندارید می توانید دوربین هایی با LED کمتر استفاده نمایید .

تهیه شده در دپارتمان آموزش شرکت ایمن تصویر امرتات فعال در زمینه سیستم های حفاظتی و دوربین

مداربسته ، لطفا ما را از پیشنهادات و انتقادات سازنده خود بهره مند سازید . از حمایت شما سپاسگزاریم .

 

 

عضویت در خبرنامه

ایمیل خود را وارد کنید تا از تخفیفات ویژه ما باخبر شوید…

wiki.rdsiran.com