نحوه روشن و خاموش کردن دوربین IP با استفاده از دستگاه های هوشمند

بسیاری از شما در حال نصب دوربین در داخل و خارج از خانه خود هستید و بارها پیش آمده است که آرزو کنید کاش می توانستید با فشردن تنها یک دکمه دوربین خود را (حداقل در اتاق خواب خود) خاموش کنید. یا شاید تنها با دادن یک دستور کلامی و یا به راحتی با استفاده از تلفن هوشمند خود می توانستید حرکات دوربین خود را در جهت های مختلف کنترل نمایید.

امروزه با وجود دستگاه های “هوشمند” در خانه شما که اساساً با شبکه های امنیتی نیز مرتبط هستند ، این امکان فرهم شده است. ما قصد داریم برخی از موارد مورد نیاز و موارد اختیاری را به شما آموزش دهیم که به شما کمک می کند تا خانه خود را به یک خانه هوشمند تبدیل نمایید. تنها کافی است این مقاله را تا انتها دنبال نمایید.

Maghale Amoozeshi (1)

مواردی که به آن نیاز خواهید داشت عبارتند از:

  1. منبع تغذیه تک پورت با سوئیچ POE-1G
  2. Belkin WeMo Insight Switch و ساعت هوشمند و صوتی فعال شده (اختیاری برای صدور فرمان صوتی)

۱. منبع تغذیه تک پورت با سوئیچ POE-1G

موارد اصلی شامل یک پورت Single port PoE Switch POE-1G است که دوربین را از طریق کابل اترنت تغذیه کرده و به یک سوئیچ Wemo Insight متصل می شود.

۲. Belkin WeMo Insight Switch و ساعت هوشمند و صوتی فعال شده (اختیاری برای صدور فرمان صوتی)

سوئیچ هوشمند Belkin WeMo با سیستم IOS یا دستگاه Android شما ارتباط برقرار می کند تا بتواند هر دستگاه ۱۵ آمپری و ۱۲۰ ولتی متناوب را روشن یا خاموش نمایید. ما سوئیچ تک پورت PoE را به این دستگاه متصل می کنیم که به ما امکان خاموش یا روشن کردن دستگاه را می دهد؛ اما از این راحت تر هم می شود انجام داد. برای این منظور ما به دستگاهی شبیه یک ساعت هوشمند نیاز داریم که قابلیت اتصال به هر دستگاه هوشمندی را داشته باشد. این ساعت هوشمند به ما امکان می دهد تا با استفاده از یک دستور ساده، و به راحتی حتی از داخل تختخواب خود بتوانیم به حریم خصوصی کنترل داشته باشیم و بتوانیم دوربین اتاق خواب خود را خاموش نماییم

ما سوئیچ تک پورت PoE را به این دستگاه متصل می کنیم که به ما امکان خاموش یا روشن کردن دستگاه را می دهد

اضافه کردن فرمان

کارهای زیادی با این نوع دستگاه ها قابل انجام است که مردم از آن آگاه نیستند. به عنوان مثال می توانید برای فعال کردن یکی از این کلیدهای هوشمند، یک فرمان اضافه کنید و در این سوئیچ هوشمند می توانید یک رله داشته باشید که هر دستگاه ولتاژ بالا یا پایین را بپذیرد ، و این امکان را فراهم می کند که بتوانید یک دستگاه غیر هوشمند مانند فن را خاموش کنید. حتی می توانید با دادن چند دستور ساده ی دیگر که کمی هم تخصصی است، این دستگاه ها را مجددا راه اندازی نمایید.

مزایای خانه های هوشمند

خانه های هوشمند نه تنها به شما امکان می دهد تا از رسانه ها لذت ببرید بلکه در انجام کارهای کوچکتری که وقت زیادی از شما می گیرد، به شما کمک زیادی می کنند. داشتن این دستگاه ها در خانه به شما امکان می دهد تا از هرجای دنیا بتوانید خانه خود را مشاهده کنید ، درب ورودی خود را هر زمان که بخواهید باز یا بسته کنید ، یا وقتی که در محل کار تان حضور دارید و ناگهان چیزی در خانه شما خراب می شود و یا اتفاقی می افتد که نیاز به تماس های ضروری و اقدامات فوری است، می توانید به راحتی شرایط را کنترل کرده و آرامش را برگردانید.

جلوگیرسی از رفت و آمدهای غیرمجاز

اگر در سراسر فضای داخلی و خارجی خود دوربین داشته باشید، می توانید هر اتفاقی که در خانه می افتد را کنترل کتید و همچنین اجازه ورود به هر کسی را که دوست داشته باشید بدهید. مثال دیگر این است که اگر خانه یا آپارتمانی را اجاره می کنید ، گاهی اوقات صاحب خانه نمی داند که اجازه ورود به آپارتمان یا خانه شما را دارد یا خیر. برای دانستن اینکه آیا صاحب خانه شما در حال رفت و آمد به خانه شما در مواقع غیر مجاز است، به شما کمک می کند تا از انجام این کار بدون رضایت خود، جلوگیری نمایید.

نتیجه گیری:

امروزه کنترل از راه دور دوربین های امنیتی، چه در خانه و چه در محل کار، برای بسیاری از افراد از اهمیت زیادی برخوردار بوده و با رشد سریع فناوری و دستگاه های هوشمند، تحقق آن نیز بسیار آسان تر و کم هزینه تر شده است. ایمن تصویر امرتات، با ارائه ی به روز ترین دستگاه ها و تجهیزات می تواند به شما در انتخاب بهترین و مناسب ترین گزینه یاری رسانده و پشتیبانی های مربوطه و خدمات پس از فروش را ارائه نماید.

تهیه شده در دپارتمان آموزش شرکت ایمن تصویر امرتات فعال در زمینه سیستم های حفاظتی و دوربین مداربسته ، لطفا ما را از پیشنهادات و انتقادات سازنده خود بهره مند سازید . از حمایت شما سپاسگزاریم .

ایمن تصویر امرتات

عضویت در خبرنامه

ایمیل خود را وارد کنید تا از تخفیفات ویژه ما باخبر شوید…

wiki.rdsiran.com