نصب دوربین مداربسته در کارگاه ساختمانی

نصب دوربین مداربسته در کارگاه ساختمانی می تواند امنیت بی نظیری در مقابل جرم، سرقت و خرابکاری ایجاد کرده و امنیت کارگران را بالا ببرد. دوربین مدار بسته در این مکان ها نه تنها باعث صرفه جویی در هزینه های کمپانی می شوند بلکه موفقیت یک پروژه را هم تضمین می کند. استفاده از دوربین مداربسته مدرن به لطف نوآوری ها و تکنولوژی های جدید، بسیار مقرون به صرفه است.
کارگاه های ساختمانی معمولا دارای تجهیزات، ماشین آلات و مصالح گران قیمتی هستند که نیاز به مراقبت شبانه روزی دارند. علاوه بر این، برای هر پروژه ساختمانی مهم است که کارگران وظایف خود را انجام داده و امنیت لازم را داشته باشند.

نصب دوربین مداربسته در کارگاه ساختمانی

اغلب میلیون ها و شاید چندین میلیارد تومان در یک پروژه ساخت و ساز سرمایه گذاری شده باشد بنابراین نتیجه موفقیت آمیز آن بسیار مهم است. در ادامه در مورد دوربین های مداربسته مدرن و مزایایی که برای کارگاه های ساختمانی به همراه دارند خواهیم پرداخت.

دوربین های مداربسته کارگاه ساختمانی چیست؟

دوربین های امنیتی کارگاه های ساختمانی برای نظارت بر کارگاه های فعال و ضبط فعالیت های روزانه نصب و مورد استفاده قرار می گیرند. این دوربین ها می توانند ویدیوهایی با رزولوشن بالا را به یک مرکز کنترل امنیتی داخل یا خارج کارگاه مخابره کنند. به همین دلیل نصب این دوربین ها یک سرمایه گذاری فوق العاده جهت تضمین انجام مداوم عملیات روزانه در کارگاه است.

دوربین مداربسته تحت شبکه برخلاف نوع آنالوگ، به راحتی نصب، نگهداری و استفاده می شود. وجود این دوربین ها اثبات کرده است که نه تنها می توانند مجرمان و خرابکاری را از محل ساخت و ساز دور نگه دارند بلکه می توانند باعث شوند کارگرها بهتر کار کنند چون می دانند در حین انجام وظایف روزانه، نظارت(دوربین مداربسته کارخانه) می شوند.

اغلب میلیون ها و شاید چندین میلیارد تومان در یک پروژه ساخت و ساز سرمایه گذاری شده باشد بنابراین نتیجه موفقیت آمیز آن بسیار مهم است که تنها با نصب یک دوربین مداربسته این مسئله امکان پذیر می شود .

نصب دوربین مداربسته در کارگاه ساختمانی

در دهه های گذشته، دوربین های مداربسته آنالوگ به سختی نصب می شد چون آنها به یک مدار نیاز داشتند. افزودن دوربین های جدید به سیستم هم چالش برانگیز بود و نیاز به سیم کشی جدید برای هر دوربین داشت. دوربین های آنالوگ در سال های گذشته محدودیت کیفیت در تصاویر تولیدی خود هم داشتند.

دوربین های مداربسته جدید برای کارگاه‌ های ساختمانی می توانند موضوعات امنیتی مختلفی که ممکن است در مکان وجود داشته باشد را پوشش دهند. معمولا ارزیابی امنیتی کارگاه باید پیش از نصب دوربین انجام شود تا بتوان نقاط آسیب پذیر را شناسایی کرد. پس از تعیین نقاط نصب دوربین ها و نوع دوربین مورد نیاز، می توان به راحتی آنها را نصب کرد.

دوربین های امنیتی با توجه به طیف گسترده ای از کارکردها و توانایی های جدید، دارای انواع مختلفی بوده که هر کدام می توانند در مکان خاصی مفید واقع شوند. برخی از مدل های دارای قابلیت دید در شب هستند که می توانند تصاویر واضحی را حتی در تاریک ترین محیط یا در شب تولید کنند. مدل ها دیگر به گونه ای طراحی شده اند که وقتی حرکتی را شناسایی کنند فعال شده و بلافاصله پرسنل مسئول را با هشدار آگاه می کنند.

شناسایی نیازهای امنیتی یک کارگاه ساختمانی بسیار مهم است و باید یک طرح امنیتی قوی برای آن تهیه کرد. انتخاب بهترین نوع و مدل از دوربین های مداربسته تضمین می کند که مکان در برابر وقوع جرم ایمن بوده و کارگران مشغول در کارگاه از ایمنی کافی برخوردار هستند و وظایف خود را انجام می دهند.

مزایای نصب دوربین مداربسته در کارگاه ساختمانی

همانطور که در بالا گفته شد، نصب دوربین مداربسته در کارگاه ساختمانی می تواند مزایای بی نظیری برای آن محل ایجاد کند. برخی از این مزایا آشکار بوده و برخی دیگر کاملا منحصر به فرد هستند و موقعیت های جدیدی برای محافظت از کارگاه و کارگران فراهم می کنند. نصب دوربین مداربسته در کارگاه ساختمانی دارای مزایای زیر است.

دور نگه داشتن سارقان و خرابکاران

شاید یکی از مهم ترین مزایایی که دوربین های مداربسته برای یک کارگاه ساختمانی دارند، توانایی آنها در جلوگیری از وقوع جرم است. چون همیشه ثابت شده است که مجرمان آسیب پذیرترین و ساده ترین مکان ها را هدف قرار می دهند. این موضوع در مورد خرابکارها هم صدق می کند.

وجود دوربین های مداربسته در کارگاه ساختمانی می تواند به عنوان یک عامل بازدارنده قدرتمند عمل کرده و مجرمان نمی توانند به هدف خود برسند. اگر دوربین مداربسته در محل نصب شده باشد، طبق بررسی ها ۶۰ درصد از مجرمان مکان دیگری را انتخاب می کنند و همین یعنی قدرت بازدارندگی دوربین های امنیتی.

نصب دوربین مداربسته در کارگاه ساختمانی

نظارت مداوم

دوربین های مداربسته مدرن به کاربران توانایی انتخاب نحوه و زمان شروع ضبط ویدیو را می دهند. می توان دوربین های تحت شبکه را به گونه ای تنظیم کرد که بیست و چهار ساعت شبانه روز به ضبط تصاویر مشغول بوده و آنها را به یک دستگاه ذخیره یا فضای ابری ارسال کند. اگر می خواهید در فضای ذخیره صرفه جویی کنید، می توانید آنها را به گونه ای تنظیم کنید که تنها وقتی حرکتی را شناسایی کردند فعال شده و شروع به ضبط کنند. این قابلیت به کاربران امکان تغییر تنظیمات دوربین ها را بر اساس محیط می دهد و می توانند بیشترین پوشش دهی را در زمان نیاز داشته باشند.

ایجاد شواهد مفید از مسئولیت و وقوع جرم

نصب دوربین های مداربسته در کارگاه ساختمانی می تواند شواهد مفیدی را از وقوع جرم یا حادثه ارائه دهد. این ویدیوها در آینده می توانند در شناسایی افراد خاطی و مجرم کمک کرده و راه اجرای قانون و تعقیب مجرمان را هموارتر سازد. با استفاده از این شواهد می توان اموال به سرقت رفته را بازگرداند و در عین حال از وقوع جرم توسط سایر مجرمان جلوگیری کرد.

به دنبال وقوع یک حادثه در کارگاه، ویدیوهای با کیفیت (مانند دوربین مداربسته ۴ مگاپیکسل) می توانند به کمک شرکت های بیمه آمده تا شرایط پیرامون حادثه را بررسی و میزان مسئولیت را مشخص کنند. محافظت از کارگاه در برابر پرونده های جعلی و بدهی ها، یکی از جنبه های مهم برای تضمین موفقیت یک پروژه ساختمانی است.

تطبیق دوربین ها یا پیشرفت پروژه

کارگاه های ساختمانی دائما در حال تغییر و تکمیل شدن هستند و هم زمان با این تغییرات، نقاط آسیب پذیر از لحاظ امنیتی هم تغییر می کند. خوشبختانه دوربین های مدرن می توانند به راحتی از نصب درآمده و دوباره در محل جدیدی نصب شوند تا پوشش کامل بر محیط ایجاد شود. مهم نیست محیط کارگاه ساختمانی چگونه باشد، دوربین های مداربسته جدید (دوربین مداربسته صنعتی) می توانند پوشش همه جانبه و روشی قدرتمند و محافظتی در برابر جرم ارائه دهند.

نتیجه گیری

استفاده از دوربین های مداربسته در کارگاه های ساختمانی می تواند امنیت آن کارگاه را به ارمغان بیاورد . در این مقاله به مواردی همچون کنترل حفظ ایمنی و امنیت کارگران و افرادی که در کارگاه حضور دارند و یا پیشگیری از وقوع سرقت و خرابکاری توسط دوربین مداربسته اشاره شد .
شایان ذکر است در صورت وقوع سرقت و یا خرابکاری، از طریق تصاویر ضبط شده توسط دوربین های مداربسته می توان جرم را پیگیری نمود تا افراد خرابکار و مجرم شناسایی شوند . 

تهیه شده در دپارتمان آموزش شرکت ایمن تصویر امرتات فعال در زمینه سیستم های حفاظتی دوربین

مداربسته لطفا ما را از پیشنهادات و انتقادات سازنده خود بهره مند سازید . از حمایت شما سپاسگزاریم

 

عضویت در خبرنامه

ایمیل خود را وارد کنید تا از تخفیفات ویژه ما باخبر شوید…

wiki.rdsiran.com