کاربردهای سیستم نظارت ویدئویی

بسیاری از صاحبخانه ها و صاحبین کسب و کار به دلیل امنیت و ایمنی و آسودگی خاطری که این دوربین ها در فضا ایجاد میکنند، به سمت آنها جذب شده اند. همچنین کاربردهای بیشمار و مزیت هایی که این سیستم ها ایجاد میکنند باعث شده تا به محبوبیت روزافزونی دست یابند.
یکی از اصلی ترین کاربردهای این سیستم که بیشترین سود را به شرکت ها و خانه ها رسانده، این است که شما میتوانید حتی در زمان هایی که به صورت فیزیکی در محل حضور ندارید، امکان نظارت کامل روی محیط را داشته باشید. سیستم های نظارتی مدرن، به شدت در حوزه کارایی و امکانات، پیشرفت کرده اند، و همچنین امروزه، نصب و استفاده از آنها نیز ساده تر از همیشه انجام میشود.

کاربران حالا دیگر نیازی به کمک یا مشاوره متخصصان حرفه­ای و همچنین نیاز به خرید هیچ نر­م ­افزار گران قیمتی نیز ندارند.

مسئله مهم اینجاست که با وجود مزیت های فوق العاده ای که این سیستم ها به کاربران ارائه میدهند، در مقابل بسیار کم هزینه هستند و توجیه اقتصادی بالایی دارند.

دوربین های امنیتی حالا در هر دو نوع پیکر بندی با سیم و بدون سیم عرضه میشوند و انتخاب های زیادی را پیش روی کاربران قرار میدهند. غالبا، دوربین های امنیتی با سیم، قابل اطمینان تر عمل میکنند چون نیازی به باتری یا روتر ندارند.

با این وجود، دوربین های امنیتی بیسیم هم امتیازات زیادی را در اختیار کاربر قرار میدهند. با استفاده از سیستم بیسیم، شما دیگر نیازی به پنهان کردن سیم ها ندارید و میتوانید با شبکه محلی آن را کنترل کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کارکرد سیستم های نظارتی و بهبود امنیت، به خواندن این مطالب ادامه دهید. اگر بازهم سوالات بیشتری در ذهنتان به وجود آمد یا اطلاعات بیشتری نیاز داشتید می توانید با ما تماس حاصل فرمایید.

سیستم دوربین نظارت ویدئویی برپایه کامپیوتر

در حال حاضر محبوب ترین سیستم نظارتی موجود، سیستمی است که میتواند از راه دور و با استفاده از یک مرورگر وب عادی و اتصال به اینترنت، تصاویر زنده را به هرجایی خارج از محیط دوربین مخابره کند. این به شما امکان میدهد تا خانه یا شرکت خود را از هرجایی که هستید زیر نظر داشته باشید.
به این صورت دیگر حتی نیازی به کامپیوتر در داخل محیط نیز احساس نمیشود، و همین مسئله باعث صرفه جویی در وقت و هزینه کاربر خواهد شد. در این نوع سیستم های تحت شبکه، برای هر دوربین، یک IP خاص در نظر گرفته میشود.
اینگونه هر زمان که یکی از دوربین ها حرکتی را تشخیص دهد، شما به سرعت مطلع شده و همچنین عکسی از آن چیزی که باعث تحریک دوربین شده بود را دریافت میکنید. این دوربین های امنیتی به راحتی نصب میشوند و هرکدام از آنها آدرس ایمیل مخصوص به خود را دارند. تمامی تصاویر میتوانند به صورت زنده یا بعدها به صورت ذخیره شده نمایش داده شوند.

دوربین های امنیتی مخصوص کسب و کارها

کسب و کارها در تمامی صنایع موجود، سریعا به امتیازات فوق العاده ای که سرویس نظارت ویدئویی برای آنها فراهم میکند پی بردند. املاک تجاری و کسب و کارهای خرده فروشی، همیشه در مقابل چند تهدید امنیتی آسیب پذیر عمل میکنند که میتواند در نهایت به از دست دادن درآمدها و اموالشان منتهی شود.
در حالی که میشود به سادگی و با نصب یک سیستم نظارتی، جلوی جرم و جنایت را گرفت و مردم را وادار کرد تا بهتر رفتار کنند. دوربین های امنیتی میتوانند در جایی قرار گیرند که زاویه دید ۱۸۰ یا ۳۶۰ درجه داشته باشند.
دوربین های امنیتی همچنین میتوانند در جهت نظارت بر کیفیت کار کارمندان و همچین جلوگیری از دستبرد زدن آنها به اموال شرکت، مورد استفاده قرار گیرد.
حتی بسیاری از فروشگاه ها از دوربین های امنیتی استفاده میکنند تا نقشه فروشگاه خود را بهبود ببخشند و بتوانند محصولات خود را در بهترین جای ممکن قرار دهند

یکی از بزرگ ترین دغدغه خریداران دوربین مداربسته همواره قیمت این سیستم ها بوده و هست .

این به این معنی نیست که دوربین مداربسته مورد نظر گران قیمت است و یا ارزان قیمت ، در هر دو صورت مساله این هست که آیا این دوربین مداربسته مورد نظر دارای قیمت واقعی متناسب با محصول هست و یا قیمت آن مناسب نیست .

دوربین های امنیتی مخصوص محیط پارکینگ خودرو

سیستم های نظارتی برای کسب و کارها، فقط به درون ساختمان محدود نمیشوند. اکثر کسب و کارها نیاز دارند تا روی محیط پارکینگ خود نیز نظارت داشته باشند تا بتوانند امنیت خودروی مشتریان و کارمندان خود را تضمین کنند.
یک پارکینگ عمومی میتواند به شدت برای سارقین خودرو وسوسه کننده باشد، مخصوصا در شب. اگر محیط پارکینگ روشنایی مطلوبی نداشته باشد یا توسط دوربین های امنیتی محافظت نشده باشد، به شدت نسبت به جرم و جنایت آسیب پذیر خواهد بود.
قرار دادن دوربین در نقطه ای با ارتفاع مناسب، میتواند گوشه به گوشه پارکینگ را تحت پوشش قرار دهد. دوربین های امنیتی که در فضای باز به کار برده میشوند، باید قادر باشند که حتی در نور کم هم تصاویر با کیفیتی را ثبت کنند.
یک دوربین امنیتی دید در شب میتواند در نور کم و در زمانی که بیشترین خطر پارکینگ را تهدید میکند هم تصاویر باکیفیتی ارائه دهد. همچنین این دوربین ها میتوانند اطلاعات مهمی مثل تعداد خودرو و میزان شلوغی آن را هم در اختیار شما قرار دهند.

نظارت بر املاک تجاری با فضای باز

در گذشته، فضاهای باز تجاری مثل انبارهای روباز و یا محیط­ های ساخت و ساز به دلیل وسعت زیادی که داشتند، مشکلات نظارتی زیادی را تجربه کردند و دائما در حال تغییر نقشه خود بودند. اما امروزه، سیستم­های نظارتی مدرن قادر هستند تا فضاهای وسیعی را با تصاویر باکیفیت خود، تحت پوشش قرار دهند.

یک پروژه ساخت و ساز را در نظر بگیرید، یک دوربین بی­سیم به راحتی هرچه تمام­تر میتواند فضایی که دائما در حال تغییر است را پوشش دهد. نظارت بر یک سالن وسیع و سرپوشیده هم میتواند با انتخاب دوربین مناسب، به راحتی انجام شود. همچنین میشود مسئولیت پذیری و کارایی کارکنان را هم مورد بررسی قرار داد. به همین دلیل بسیاری از سالن­ها از دوربین­های امنیتی در جهت بهبود کارایی روزانه کارکنان خود استفاده میکنند.

سیستم های نظارتی مسکونی

تامین امنیت خانه، حتی در زمان هایی که در خانه نیستید، یکی از مسئولیت های مهم صاحبخانه ها به شمار میرود. خرید یک سیستم نظارتی مسکونی به دلیل مزیت ها و قیمت اقتصادی آن، در میان صاحبخانه ها فراگیر شده است.
این دوربین ها به جز محافظت از خانه در برابر سارقین، کاربردهای دیگری مانند امکان نظارت روی رفتار پرستار کودکتان را نیز دارد.

نظارت بر پرستاران کودک، و دیگر کارکنان منزل

یک خانواده امروزی، بیشتر وقت خود را در بیرون از خانه میگذراند و در بسیاری از موارد خانه برای مدت زیادی خالی میماند. در همین زمان هاست که خانه شما در آسیب پذیرترین حالت خود به سر میبرد. این مسئله زمانی نمود پیدا میکند که تمام خانواده به مسافرت بروند.
با استفاده از دوربین های نظارتی، شما همیشه از اتفاقاتی که در خانه می افتد باخبر خواهید بود. نظارت روی رفتار و اعمال پرستار بچه، و سرایدار که بیشترین دسترسی را به خانه شما دارند، میتواند خیال شما را از بابت مسئولیت پذیری و صداقت آنها راحت کند.

امیدواریم مقاله فوق توانسته باشد هر چند اندک در جهت جلوگیری متضرر شدن خریداران دوربین مداربسته اطلاعاتی را به نظر برساند . در آخر پیشنهاد می شود ، همواره در خرید ها کسب اطلاعات را فراموش نکنید .

همکاران ما در شرکت ایمن تصویر امرتات نیز همواره آماده ارائه راهنمایی و مشاوره در خرید دوربین مداربسته می باشند .

 

عضویت در خبرنامه

ایمیل خود را وارد کنید تا از تخفیفات ویژه ما باخبر شوید…

wiki.rdsiran.com